Coordonator: Av. Marius-Cătălin Preduţ

Codul muncii comentat 2019 Avocat Marius-Catalin Predut
Acasa - Institutii

Rezultate cautare

  • SATU MARE - Deputati - Colegiul Uninominal 2
  • Municipiul Satu Mare:
    Str. Ostrovului 1/A bl. L/A, l/B, 3/A, 3/B, 3, 5, 7, 9/A, 9/B, 9/C, 11, 17, 2, 4, 6, 8, 14, 16, 18, Piata Soarelui (B-dul Lucian Blaga) bl. UU 16, 18, 20, 22, 24, 26
    Str. Brasov (Recunostintei), bl. UF l, 3, 5, Dima bl. UD 2, 4, 6, l, 3, 5, 7 si casele, B-dul Independentei (Unio) bl. UH 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20, 22, 24, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19, 21, 23, 25, 27, 29, 31, 33, 35, Lucernei bl. UL 1, 3, 2, 4, Nectarului bl. UN 1, 3, 5, 7, 2, 4, Macinului bl. UM 1, 2, 4 si casele, Homorodului, Papadiei
    Str. Bobocului bl. UK l, 3, 5, 7, 4, 6, 8, 9, 10, 12, 13, 14, 16, 18, 20, 22, 24, 26, 28, Crisului bl. UC l, 3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 2, 4, 6, 8, 10, si casele, Somesului bl. US 1, 3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19, 21, 23, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20, 22 si casele, Ion Vidu (Aniversarii) bl. UA 1, 3, 5, 4, 6, 8, 10
    B-dul Independentei (UNIO) bl. UH 26, 28, 30, 32, 34, 36, 38, Str. Brasov (Recunostintei) bl. UF 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19, 21, 23, 25, 27, 29, 31, 33, 35, bl. UX l, 3, 5, 7, 9, Louis Calderon (Gloriei) bl. UG l, 3, 5, 2, 4, Jocului bl UJ l, 3, 5, 7, 9, 11, 13, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20, 22, bl. UX 2, 4, 6, 8, 10, Triumfului bl. UT l, 2, 3
    B-dul Independentei (Unio) bl UH 37, 39, 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63, 65, 67, Str. Belsugului bl. UB 16, 18, 20, 22, 24, 26, 28, 19, 21, 23, 25, 27, Brasov (Recunostintei) UF 37, UF 39, UF 41, UF 43, Jocului bl UJ 15, 17, 19, 21, 23, 25, 27, 24, 26, 28, 30, 32, Jubileului bl. UO 20, 22, 24, 26, 28, 30
    B-dul Independentei (Unio) bl. UH 69, 71, 73, 75, 77, Str. Ion Vidu (Aniversarii) bl. UA 7, 12, 14, 16, 18, Belsugului bl. UB 1, 3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 2, 4, 6, 8, 10, 14, Bobocului bl. UK 15, 17, 19, 21, 23, 25, 34, 36, 38, 40, Jubileului UO 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18, Vasile Lupu (Epocii) bl. UE 2, 4, 6, 8, 10, 12, Nucului bl. UR 1, 3, 5, 7, 9
    Al. Caritas nr. 1, 2, 3, bl. A, B, C, Al. Clabucet nr. l, 3, 5, 7, 9, 11, 2, 4, Str. Ganea bl. CG 1, 3, 5, 7, 2, 4, 6, 8, 10, 14, 16, 18, 20, 22, 24
    B-dul Lucian Blaga (Uzinei) bl. UU 28, 30, 32, 34, 36, 38, 40, Al. Postavaru nr. 2, 4, 6, 8, 10, Bargaului bl. CB l, 3, 5, 7, 9, 11, 13, 2, 4, 6, 8, 10, 12
    Str. Amatului, Grigore Alexandrescu, Paulesti + blocurile UP 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20, 22, 24, 26, 28, 30, 32, 34, Ciprian Porumbescu, Turului, Vulcan, Gheorghe Bulgar, Paskandi Geza, Viorel Salagean
    B-dul Lucian Blaga (Uzinei) bl. CU 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20, 22, 24, 26, 28, 30, 32, 34, Str. Cibinului bl. CE 15, 17, 19, 21, 2, 4, 6, 8, 10, Codrului bl. CC l, 3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19, 2, 4, 6, 8, Fantanele bl. CF 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, Herta bl. CH 2, 4, 6, 8, 10, Ganea bl. CG 9, 11, 13, 15, 17, 26, 28, 30, 32
    B-dul Lucian Blaga (Uzinei) bl. CU 36, 38, 40, 42, 44, 46, 48, 50, 52, Str. Cibinului bl. CE l, 3, 5, 7, 12, 14, 16, 18, Dorna bl CD 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20, 22, 24, 26, 28, 1,3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19, Fantanele bl. CF 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20, 22, 24, Ganea bl. CG 19, 21, 23, 25, 27, 37, 39, 41, 34, 36, 38, 40, 42, 44, 46, 48
    Str. Ambudului casele + bl. CA 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20, 22, 24, 26, 28, 1, 3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19,21, 23, Cibinului bl. CE 9, 11, 13, 20, 22, 24, 26, 28, Alecu Russo casele + bl. CR 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20, 22, 24, 26, 28, B-dul Lucian Blaga (Uzinei) de la nr. 47 - 161 si 154 - 250, Ratul Militar, Dorobantilor, Crangului, Ciocarliei, Privighetorii, Zefirului
    Str. Agricultorilor, Busuiocului, B-dul Lucian Blaga (Uzinei) de la nr. 163 si respectiv 252 īn sus, Curtuius I, II, III, IV, Floare de Colt (Halta Amat)
    Str. Victor Babes, Bartok Bela, Bucegi, George Pop de Basesti (Facliei), Cerbului, Danton, Ferastrau, Grozavescu, Pintea Haiducul (6 Martie), Lapusului, Stefan Luchian, Motilor, Vulturului, Caprioarei
    Str. C.S. Anderco (Tutunului), Ansamblul de locuinte Soarelui, Bd. Lucian Blaga (Uzinei) de la nr. 19-45 si 10-70, Uzinei, Piata Soarelui (b-dul Lucian Blaga) bl. UU l, 3, 5, 7, 9, 11, 13, 2, 4, 6, 8, 10, Pictor Grigorescu, Iza, Lebedei, Olteniei, Mihail Sadoveanu, Santierului
    Str. Aron Pumnul, Baladei, Mal Stang Somes bl. T1, 2, 3, Piata George Boitor (P-ta l Mai), Basarabia (Textilistilor), Bucovina (Tractoristilor), Uzinei de la nr. 1-19, Dacia , Dambovita, General Traian Mosoiu (30 Decembrie), B-dul Closca nr. l, 3, B-dul Octavian Goga (Soarelui) casele, Īnfratirii, Dinu Lipatti (Oborului), Mihnea Voda (Luminii), Muncitorilor, Pandurilor, C.A. Rossetti, Solidaritatii, Ecaterina Teodoroiu, Zimbrului
    Str. Balta Blonda, Bolintineanu, B-dul. Closca casele si bl. de la nr. 72-74, Depozitelor, Energiei, Gara Ferestrau, Marasti, Magnoliei, Ratu Mare
    Str. Careiului 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20, 22 pana la Str. Prahova si casele nr. 5, 7, 9, 11, Digului, Dunarii, Al. Timisului 2, 4, 6, 8, 10
    Al. Neajlov nr. 1,3, 5, 7, 2,4, Al. Prahova nr. 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, Al. Tisa nr. l, 2, 3
    Al. Muresului nr. l, 3, 5, 7, 9, 11, 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18, Al. Tisa 4, 6, Al. Neajlov nr. 11, 13
    Al. Jiului nr. 2, 4, 6, 5, 7, Al. Neajlov nr. 6, 8, Al. Tarnavei nr 4, 6, 8, 10, 12, 14, 20
    Str. Bistritei, Mircea Eliade (Simfoniei), Vasile Goldis (Viata Noua) inclusiv nr. 2, bl. 21, Petru Rares (Dr. Petru Groza), Al. Tarnavei nr. l, 3, 5, 7, 9, Dariu Pop (Partizanilor) nr. l, 3, 5, 5/A, B-dul Closca nr. 9, 11
    Comunele Apa, Culciu, Mediesu Aurit, Odoreu, Paulesti, Valea Vinului, Viile Satu Mare
    ________
    Circumscriptia electorala Satu Mare cuprinde 7 colegii uninominale: 5 Colegii uninominale pentru alegerea Camerei Deputatilor si 2 Colegii uninominale pentru alegerea Senatului

  • SATU MARE - Deputati - Colegiul Uninominal 3
  • Municipiul Satu Mare:
    Str. Arinului inclusiv bl. 4; 18 si Caminul de nefamilisti I.P.A., Careiului bl. 28, 30, 32, 34, C.20, Satu Mare C.22, Careiului casele de la Str. Arinului īn sus, Al. Trotusului, Str. Bradului, Fagului, Mesteacanului, Platanului, Pinului (Drum Samaco sau T.C.Ind.)
    Str. Careiului nr. C 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18, Al. Milcov nr. l, 2, 3, 4, 5, 6, 7/B, 7/C, Prahova bl. R 27, 29, 31, Ravensburg (Policlinicii) nr. 4
    Al. Oituz nr. l, 3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19, 21, Al. Ozana nr. 2-8, Str. Prahova nr. 3, 5, 7, Spitalul Judetean I SATU MARE Str. Ravensburg nr. 1-3
    Str. Inaului, Noua, Dariu Pop (Partizanilor) nr. 7 si 9 inclusiv casele, Str. Prahova nr. 20, 24, 26, 28, 30, 32, Vanatorilor, Prunilor, Al. Neajlov nr. 9
    Str. Aurora bl. E l, 3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, Astronautilor bl. A 1, 3, 5, 7, 9, Careiului bl. C l, 3, 5, 7, 9, 11, 13, Aleea Narcisei bl. EL 1, 2, 3, 4
    B-dul Lalelei bl. R l, 3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19, B-dul Muncii bl. H l, 3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 21, 23, 25, 27, 35, 0, 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20, 22, 24, 26, 28, 30, 32, 34, 36, 38, Piata Rodului nr. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, Al. Constelatiei bl. HI/l, 2
    Str. Proiectantului bl. S l,S2, S3, S4, S5, S6, S7, S8, S9, S10, S11, Armoniei S10, S11, S12, S13, Pompierului bl. K.1/ 1, 2, 3, B-dul Sanatatii bl. K l/A, 1, 3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20, 22, 24, 26, 28
    Str. Universului bl. 3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19, 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18, Aurora bl. E 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, Careiului bl. C 15, 17, 19, 21, 23, 25
    Str. Careiului bl. C 27, 29, 31, 33, 35, 37, 39, 41, 43, 45, 47, 49, 51, 53, 55, Musetel bl. D 1, 3, 5, 2, 4, 6, B-dul Muncii Bl II 40, 42, 44, 46, 48, 50, 52, 54, 56, 58, 60, 62, Astronautilor bl A 4, 6, 8, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20
    Str. Brandusa bl. G 9, 11, 13, 15, 17, 19, 21, 23, 10, 12, 14, 16, 18, 20, 22, Capricornului bl. L l, 3, 5, 2, 4, B-dul Muncii bl. H 37, 41, 43, 45, 47, 49, 51, Rosmarin bl.T 1, 2, 3, 4. B-dul Sanatatii bl. K 21, 23, 25, 27, 29, 31, 33, 35, 30, 32, 34, 36, 40, 42, 44, 46
    Str. Zenit bl. Z l, 3, 5, 7, 9, 11, 15, Crizantemei bl. M l, 3, 5, 7, 9, 11, 2, 4, 10, 12, 14, 16, 18, Iasomiei bl J l, 3, 5, 7, 9, 11, 13, 2, 4, 6, 8, 10, 12, Maciesului bl. U l, 5, 7, 9, 2, 4, 6, 8, 10
    Str. Brandusa bl. G 25, 27, 29, 31, 33, 35, 24, 26, 28, 30, 32, 34, 36, 38, 40, Zenit bl. Z 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20, 22, 24, 26, 17, 19, 21, 23, 25, 27, 29, 31, 33, 35
    Str. Brandusa bl G l, 3, 5, 7, 2, 4, 6, 8, Fagarasului bl. F 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 40, 41, 42, Stetiu Stefan, Marcus Stefan, Gellert Sandor, Csipler Sandor, Szilagyi Domokos, Andron Ionita, Miclea Ioan, Recoltei, Crapului, Prepelitei, Gradinarilor, Prundisului
    Cartierul Satmarel, Ferma Satmarel Cicoarei
    Orasul Ardud Comunele Acas, Barsau, Beltiug, Bogdand, Crucisor, Hodod, Homoroade, Moftin, Pomi, Socond, Terebesti
    ________
    Circumscriptia electorala Satu Mare cuprinde 7 colegii uninominale: 5 Colegii uninominale pentru alegerea Camerei Deputatilor si 2 Colegii uninominale pentru alegerea Senatului

  • SATU MARE - Deputati - Colegiul Uninominal 5
  • Municipiul Satu Mare:
    Str. Arad, Aurel Vlaicu si Blocurile IAS, Ion Creanga, Iuliu Coroianu (Matrosov), Dara, St. O. Iosif, Satu Mare Petre Ispirescu (Colectivistilor), l Iunie, Poligonului, Toamnei, Mahatma Gandhi, Padurea Mare
    Str. Azuga, Brediceanu, Busteni, Predeal, Sinaia, Paltinis, Emil Racovita, Salciilor, Barbu Lautaru, Doina, Gh. Baritiu, Gorunului, Padurea Noroieni, Panait Cerna, Odobescu, Matei Basarab
    Str. Miron Costin, Lunca Sighet, Magheru, Oradea, Panselutei, Pelican, Porumbeilor, Piata Titulescu, Liviu Rebreanu (Pietroasa), Serelor, Sibiului, Sighetului, Sighisoara, Siretului, Timisoara
    Str. Ady Endre, Aviatorilor, B-dul Unirii, Draganilor, Enescu, Lacrimioarei, Marasesti
    Al. Ipotesti nr. 2, 4, 1, 3, 5, 7, 9, Al. Mircesti nr. 4, 6, 8, 1, 9
    Al Humulesti nr. 2, 4, 6, 8, 10, 12, 1, 3, 5, 7, 9, 11, Centrul de Īngrijire si Asistenta Sociala - Satu Mare
    Str. Albatros, Ardealului, Berzei, Cocorilor, G. Calinescu (Viitorului) de la nr. 43 si respectiv 68 īn sus, Deltei, Fagetului, Izvorului, Lacului, Pescarusilor, Anghel Saligny (Constructorilor) de la nr. 35 respectiv 46 īn sus, Axente Sever (Bebel), Teilor
    Str. Argesului, George Bacovia (Albinei), Piata George Calinescu (Viitorului), George Calinescu (Viitorului) de la 1-41 si 2-66, Chendi, Piata Anghel Saligny (Constructorilor), Anghel Saligny (Constructorilor) de la nr. 1-33 si 2-44
    Str. Dealului, Egalitatii, Fraternitatii, Ioan Gallu (Zoia Kosmodemianskaia), Ion Ghica, Lazarului, Mica, Anton Pann, Trandafirilor, Panait Istrati, Grigore Ureche si blocurile IPL
    Al. Begoniei nr. 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, Al. Gladiolei nr. 1, 2, 3, 4, 5, 6, Al. Petuniei nr. 1, 2, 3, 4, 5, Al. Nufarului 1, 2, 3, 4, Piata 14 Mai 1970 bl. nr. 1, 2, 3, 4, 5
    Str. Almasului, Arenei, Simion Barnutiu, Bucuresti, Corvinilor (Karl Marx) de la nr. 24 respectiv 33 īn sus, Spitalul Judetean II - Satu Mare - Sectia de boli contagioase, Crisan, Grivitei, Fabricii, Avram Iancu, Luceafarului, Titu Maiorescu, Ion Neculce, Parcului
    Str. Banat, Vasile Conta, Eroilor, Iuliu Hossu (Moscovei) de la nr. 41 respectiv 50 īn sus, Nicolae Iorga, Petru Maior, Mara, Maramures, Andrei Muresan, Paris (Engels), Rodnei, Ioan Slavici (Scanteii) de la nr. 48 respectiv 47 īn sus, Wolfenbuttel (Pionierilor)
    Str. Ceahlaului, George Cosbuc, Crasna, Fragilor, Maresal Averescu (Prutului), Iuliu Hossu (Moscovei) de la nr. 1-39 si 2-48, Mileniului, Penitenciarul Satu Mare, Ioan Slavici (Scanteii) de la nr. 1-45 si 2-46
    Str. Nicolae Balcescu, B-dul Vasile Lucaciu (Republicii) de la nr. 23 respectiv 30 īn sus, Piata Vasile Lucaciu (Republicii), Mihai Viteazu, Tudor Vladimirescu
    Str. Corvinilor (Karl Marx) de la nr. 2-22 si 1-29, Ialomitei, Spitalul de Pneumofiziologie - Satu Mare, Mioritei, Preot Gh. Muresan (Ioan Slavici), B-dul Traian (fosta Calea Traian)
    B-dul Vasile Lucaciu (Republicii) de la nr. 1-21 si 2-28, Str. l Decembrie 1918, Gh. Doja, Horea, Gh. Lazar, Eugen Lovinescu(D. Gherea), Costache Negruzzi, Parangului, B-dul I.C. Bratianu (B-dul Eliberarii)
    Str. Caisilor, Barbu Stefanescu Delavrancea, Piata Eroilor Revolutiei (P-ta Lenin), Str. Luko Bela, Nichita Stanescu, Randunelelor, Marsilia (Vorosmarthy), Stefan cel Mare de la 15-27 si 22-28, Piata Pacii, Spitalul Judetean II P-ta Eroilor Revolutiei nr. 23 Satu Mare
    Str. Farcas Bolyai, Constantin Brīncusi (23 August), Crinului, Dreptatii, Gabriel Georgescu (Salcamilor), Ana Ipatescu, Dsida Jeno (Liliacului), General Victor Popescu (Primaverii), Zutphen (Ghioceilor)
    Str. Alexiu Berinde (Abatorului), Bujorului, Clujului, Diana, Dragos Voda, N. Golescu, Gradina Diana, Gavril Lazar (Thelman), Hasdeu, Iancu Jianu, Moisa Sora Novac (Fundatura Dragos Voda), Turturelelor
    Str. M. Kogalniceanu, Iuliu Maniu (Rozelor), Martirilor Deportati, Retezatului, Stefan cel Mare de la nr. l-13 si 2-20, Episcop Ham Janos (Tiblesului)
    Str. Petru Bran (Avantului), B-dul Transilvania nr. 1-8, Bl nr. 11, (Maresal Ion Antonescu, Parc Somes de Jos), Brīncoveanu, Piata 25 Octombrie cu nr. impare, str. Corneliu Coposu (str. 25 Octombrie), Pastravului, Petofi plus blocurile nr. 36 si 38
    B-dul Transilvania (Maresal Ion Antonescu (Parc Somes de Jos), bl. 1 - 8, Str. Cetatii, Decebal, Ion Budai Deleanu (Budai Nagy Antal), M. Eminescu, Micu Klein, Piata Libertatii, Mircea cel Batran (K. Lajos), bl. C25 - C29, Piata 25 Octombrie bl. 4, 6, 8, 10, 12, 14, M.A.I. Inspectoratul Judetean de Politie (arest preventiv)
    Str. Al. I. Cuza, Aurel Popp, Gheorghe Sincai, Piata Romana, B-dul Transilvania(Maresal Ion Antonescu, Parc Somes de Sus) casele, Jozsef Attila, Bercu Mare, B-dul Henri Coanda (Baia Mare), Traian Vuia (Cap Pod Decebal) bl. C 3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, 19, 21, 23, 25, 27, 29, Str. Fantanii, Florilor, Garofitelor, 24 Ianuarie, 9 Mai 1877 (9 Mai), Oltului, Pescarilor, Strandului, Theodor Speranta, Tineretului, Vlad Tepes, Victoriei, Zorilor, (Aprodul Purice)
    Str. Bixadului, Botizului cu numere pare plus blocurile 6, 6/a, b, 8 (bl. CFR), 10, 12, 14, 16, 28 (Bl. 17, 18), 32, 34, 36/a, 36, 40, 42, 44, Ion Luca Caragiale, Crivatului, Ceferistilor, Livada, Plevnei, Soimoseni, Vaii, Vlahuta, Orientului, Masinistilor
    Str. Botizului cu numerele impare plus blocurile: 51, 53, 55, 57, 59, 61, 63, 65, 67, Odoreului, Cezar Bolliac, Onisifor Ghibu (Turnatorilor), Carpatilor, Caramidarilor, Oasului, Gutin, Macului, Dana, Maria, Iris
    Orasul Livada. Comunele: Agris, Botiz, Dorolt, Halmeu, Lazuri, Micula, Porumbesti, Turulung, Vetis
    ________
    Circumscriptia electorala Satu Mare cuprinde 7 colegii uninominale: 5 Colegii uninominale pentru alegerea Camerei Deputatilor si 2 Colegii uninominale pentru alegerea Senatului